Fórum Fotogaléria

LAN Beach Volley 2004 vol.1

Info

lopta nad sieťoulopta na piesku zblízkalopta pri nohách

Mag-Net Lan Beach Volley turnaj sa začal organizáciou. S myšlienkou prišli viacerí, no wray ju dal do konečnej fázy, vytvoril stránku o turnaji, neskôr sa k organizácii pripojili Nina a janco. Teamy postupne pribúdali, ale ako to na takýchto oficiálno-neoficiálnych turnajoch býva, registrácia sa presunula až na poslednú hodinku pred začiatkom prvého zápasu. Na poslednú chvíľu sa teda prihlásilo dokopy 12 teamov. Kapitáni si vyžrebovali svoju skupinu a už od začiatku bolo jasné, ktoré teamy budú favoritmi. Každý sa obával najmä teamov s bývalými, či aktívnymi volejbalistami, ako boli teamy M.I.R., Unknown, VK Hrom Do Toho a Horolezci, čo sa nakoniec prejavilo aj na konečnom umiestnení. Ale pekne po poriadku. Turnaj sa teda začal 7. augusta o 10:00 prvým zápasom. Hralo sa na tri skupiny. Prvé dve miesta boli postupové, tretie miesto dávalo nádej na postup len v prípade dobrého skóre. ďalej sa už hralo systémom KO. Hneď od začiatku turnaja bolo jasné, že pravidlo o diskvalifikácii teamu pre neprítomnosť sa zruší, pretože by sa namiesto 26 zápasov hralo možno 5. Ale kedže išlo najmä o zábavu, nakoniec sa organizátorom podarilo turnaj dohrať v danom časovom rozvrhu.

Skupina A bola od začiatku turnaja jednoznačná. Jasné bolo, kto sa pobije o prvé a druhé miesto. Horolezci to potvrdili už prvým zápasom s M.I.R.-om, ktorý vyhrali pomerne jasne 2:0 na sety a dali favoritom turnaja studenú sprchu, z ktorej sa však po rozohratí M.I.R. pomaly dostal. Favoriti si teda podelili postupové miesta. Prekvapením skupiny boli výkony teamu Rýchla smrť a Kostlivcov. Rýchla smrť sa podľa mnohých mala pobiť o postup, práve s M.I.R.-om a Horolezcami alebo jasne postúpiť z tretieho miesta. Jej nádeje však zhasli, ako sa aj v názve hovorí - veľmi rýchlou smrťou (nevyhrali ani jeden set), čo možno dať za vinu aj únave, pôsobením jej hráčov deň pred turnajom v rôznych iných kluboch :-). Kostlivci prekvapili výkonmi nielen divákov, ale aj team Horolezcov, ktorí s nimi stratili v peknom zápase jeden set. Dívaci Kostlivcov povzbudzovali pre ich počiatočné problémy s obsadením teamu, ale aj za predvedenú hru. Kostlivci vybojovali s Rýchlou smrťou hladké víťaztvo a vďaka vyhranému setu s Horolezcami aj postup do veľkej osmičky.

Skupina B sa po žrebovaní zdala byť ľahšou, čo si uvedomovali aj favoriti skupiny: Stroje a Banány. O postupové tretie miesto sa chceli pobiť "mladšie" teamy Medíky a Mongolskí pastieri. Aj keď Stroje často museli čakať na svoje zápasy aj 4 hodiny, nezanechalo to na ich výkone stopy a vyhrali všetky 3 zápasy. Set stratili iba s Banánmi v dramatickom a najkrajšom zápase skupiny. Práve výsledok tohto zápasu rozhodoval o umiestnení v skupine, ale aj o štvrťfinálových dvojiciach, na čo nakoniec Stroje doplatili a po prehratom sete sa mali stretnúť v štvrťfinále so silným teamom Unknown. Banány, ako spolufavoriti turnaja, prehrali so Strojmi, ale potrápil ich aj team Mongolskí pastieri. Svoje druhé miesto si však udržali a postúpili do štvrťfinále. Divákov potešil výkon teamu "mongolcov", kde vekový ani výškový priemer hráčov, nebol vysoký. Preto sa právom tešili z ich postupu do štvrťfinále, kde tento sympatický team postúpil najmä vďaka ich bojovnosti v zápase s Banánmi, kde uhrali set, ktorý ich posunul do ďaľších bojov. Na štvrtom mieste sa umiestnil team Medíky, ktorý doplatil na malú výšku hráčov, ale na ich prejave bolo jasné, že sa nevzdajú rýchlo a bojovali v každom zápase, čo im sily stačili. Bohužial to nestačilo a Medíky v turnaji skončili.

Skupina C sa zdala byť ťažká, čo sa potvrdilo aj na konečnom umiestnení teamov tejto skupiny na konečnom druhom a treťom mieste v turnaji. Očakával sa najmä boj teamu Unknown s VK Hrom Do Toho, ale aj Kabriela s jej tigrami mali podľa divákov šancu na úspech. Prvé miesto si vybojoval team VK Hrom Do Toho bez straty jediného setu, kde ich najviac potrápil team Kabriely, ale nakoniec suverénne postúpili z prvého miesta. Unknown bol so zložením teamu iba z "magneťákov" miláčikom publika a postaral sa aj o najkrajšie a najdramatickejšie zápasy turnaja. Už v skupine bol ich súboj s VK Hrom Do Toho kvalitou jeden z tých krajších zápasov turnaja. Po dvoch víťazstvách si zmerali sily s Kabrielou, čo bol súboj o druhé miesto a ako sa neskôr ukázalo aj o postup do štvrťfinále. Kabriela doplatila na tvrdé súboje v skupine a s trochou šťastia mohli postúpiť. Ale v súboji tretích miest ich odsunuli Mongolci a Kostlivci, ktorí vybojovali o jeden set viac do roly štatistov a odchádzali smutní z turnaja, i keď mali naviac. Bergovci boli hneď v úvode outsidermi skupiny. Ale tento team presne naplnil to, o čom celý Mag-Net Beach Volley turnaj bol. Hrali pre zábavu a to dopomohlo aj k tomu, že v konečnom poradí dosiahli 10. miesto, vďaka lepšiemu skóre.

Štvrťfinále sa začalo zápasom Horolezcov s Mongolskými pastiermi. Bola to od začiatku jasná partia, Horolezci potvrdili svoju silu a hladko vyhrali. Druhým jasným zápasom bol súboj VK Hrom Do Toho s Kostlivcami, ktorým VK prešiel znovu bez straty setu. Súboj M.I.R.-Banány sa očakával s napätím, pretože išlo o súboj dvoch druhých miest, ale nakoniec už rozohratý M.I.R. nedokázali Banániky zastaviť a hladko prehrali. Štvrtým súbojom štvrťfinále bol zápas teamu Uknown so Strojmi. Pri tomto zápase sa treba pozastaviť, pretože to bol celkovo najdramatickejší zápas turnaja. Hladko vyhratý prvý set napovedal jasnú cestu Unknown, ale Stroje sa nedali ľahko a najmä bojovnosťou získali druhý set pre seba. Tretí set bol ozajstnou lahôdkou pre divákov. Za stavu 13:9 pre Unknown fanúšikovia Strojov už pomaly strácali nádej, ale Stroje zdramatizovali štvrťfinále a a vyrovnali na 14:14, v tejto časti turnaja sa predvádzali krásne výmeny, kde však Unknown odpovedal na tvrdé útoky a rozbehnuté Stroje umnou hrou a nakoniec dvoma bodmi na 16:14 toto, dá sa povedať "predfinále" vyhrali.

Semifinále dalo turnaju očakávanú kvalitu. Kedže team Unknown nemal ešte kompletný team, VK Hrom Do Toho sa stretol v prvom zápase s M.I.R.-om, čo bola zrejme chyba. VK Hrom Do Toho hrali už druhý zápas po sebe. Po štvrťfinále sa rozhodli hneď odohrať aj semifinálový súboj. Ako sa ukázalo, po vyhratých súbojoch trochu unavení nestačili na kvalitne, a tentoraz už aj s rozumom hrajúcich favoritov turnaja. VK nevedeli nájsť recept najmä na suverénne pokrytie územia, kde M.I.R. vychytal každý pokus o útok. Niekoľkými chybami sa VK pripravili aj o zdramatizovanie zápasu a hladko prehrali jediné dva sety na turnaji. Druhý zápas bol dramatickejší, ako sa na semifinále patrí. Unknown psychicky posilení po dôležitých výhrach nad Kabrielou a najmä na Strojmi vyhrali prvý set nad Horolezcami 15:12. Horolezci sa však nevzdali a odpovedali rovnakým spôsobom, keď druhý set skončil v pomere 12:15. V treťom sete však Unknown šnúrou kvalitných podaní vyhrával pred zmenou strán 8:0 a bolo jasné, že tento rozdiel už Horolezci nedobehnú. Po zmene strán už dosiahli len 3 body.

Zápas o tretie miesto bol pekným súbojom. Striedali sa kvalitné výmeny, hralo sa málo na ulievky, oba teamy si chceli dobre zahrať. Kvalitné podania Katosky, obetavá hra Kuru, doplnená o s chuťou a odhodlanosťou hrajúceho Wakka boli cestou k postupu až do záveru turnaja. Horolezci už ale nevedeli prehryznúť smolu zo semifinálového zápasu a prehrali oba sety 15:10 a 15:12. Zohraná dvojica Bonus a Renča hrali kvalitne, janco nerobil chyby, darila sa nahrávka. VK Hrom Do Toho hrajúci najmä bez zbytočných chýb a s myšlienkou obsadili s jednou prehrou tretie miesto, keď stratili v turnaji iba dva sety.

Finále bolo záležitosťou teamov M.I.R. a Unknown. Nebol to súboj o kráse, išlo tu už totiž o prvé miesto a preto sa hralo efektívne. Každá malá chyba v postavení Unknown bola potrestaná. Lopta si z rúk Milana, Ivky či Romana našla každý voľný priestor medzi hráčmi Unknown. Nepomohli už ani obávané emzrutekove podania, Murdyho obetavosť ani Nikyne nahrávky. Smeče Unknown-u neboli úspešné a tak M.I.R. zaslúžene vo finálovom zápase porazil team Unknown 15:12 a 15:11.

M.I.R. teda zaslúžene po počiatočnom rozohratí vyhral turnaj s jednou prehrou a skóre 10:2, na druhom mieste skončil "plne magneťácky" Unknown s dvoma prehrami a skóre 8:5, poznačeným najmä trojsetovými súbojmi a tretí skončil team VK Hrom Do Toho s jednou prehrou a kvalitným skóre10:2. Odovzdaním cien, ktoré boli vďaka sponzorom zaujímavé (300Sk kredit v hoteli Smrek, 10ks CD od LD Centra a kredit 250MB na internet od lukica + rozdelené štartovné), sa tento prvý a určite nie posledný Mag-Net Beach Volley turnaj ukončil.

nový inzerát v sekcii rôzne
Predám zachovalú manželskú posteľ s úložným priestorom. Rozmer 160 x 200cm. Cena 70 Eur, bez matracov .Volať po 15:00 Hod. 0948/516822
Odkazovač
lukic 11-1-2018 08:56
brano 4-12-2017 12:26
brano 4-12-2017 12:20

(c) 2005 Fibris, s.r.o., Všetky práva vyhradené | creation: matush | lukic | glhDevelopersTeam  Rendered in: 2922 ms